Z cyklu dzielnice Szczecina: BUKOWE

Szczecin jest jednym z największych miast Polski pod względem powierzchni, jednak mimo to nie należy do czołówki najbardziej zurbanizowanych miast w naszym kraju. Miasto może poszczycić się mniejszą gęstością zabudowań na rzecz dużej ilości terenów zielonych. Jednak na tle wszystkich dzielnic Szczecina szczególnie zielonym otoczeniem wyróżnia się Bukowe. To osiedle administracyjne położone na Prawobrzeżu, w południowo-wschodnim skraju miasta. Od strony południowej dzielnica otoczona jest Puszczą Bukową, skąd pochodzi jej nazwa, a od północy Parkiem Leśnym Klęskowo. Dlatego też nie dziwi fakt, że w Rankingu Dzielnic Otodom Bukowe wspólnie z dzielnicą Kijewo zostało najlepiej ocenione przez mieszkańców pod względem ilości i jakości terenów zielonych. Ogrom ścieżek rowerowych i spacerowych oraz duża liczba miejsc do rekreacji na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi zachęcają coraz więcej osób do zamieszkania na Bukowym.

Na pewno tereny zielone i otwartą przestrzeń docenią posiadacze zwierząt, a zwłaszcza psów. Powszechnie wiadomo, że największą frajdą dla psów jest aktywność na świeżym powietrzu. Dodatkowo Bukowe to miejsce, które sprzyja dzieciom, gdyż nie zabraknie tam dla nich placów zabaw czy placówek edukacyjnych. Kolejny powód by zamieszkać w tej części miasta to bezpieczeństwo oraz przyjazna, w większości niska zabudowa. Ten aspekt Bukowego został również doceniony przez mieszkańców i ma także swoje odzwierciedlenie w rankingu Otodom. Bukowe zanotowało najwyższą ocenę pod względem zaufania do sąsiadów i więzi społecznych z mieszkańcami.

Na pewno Bukowe ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom, a ci doceniają te atuty. Dzielnica przyciąga także nowe osoby, co widać po zainteresowaniu kupujących tą częścią miasta.

 

Dodano: 1 marca 2018